با همکاری انجمن مهندسان مکانیک ایران
عنوان
ماشین های کشاورزی
 شاپای چاپی 2228-6829
شاپای الکترونیکی 2423-3943
وب سایت https://jame.um.ac.ir
پست الکترونیکی  jame@um.ac.ir
زبان مقالات فارسی- انگلیسی
دوره انتشار
فصلنامه
ناشر دانشگاه فردوسی مشهد
با همکاری انجمن مهندسان مکانیک ایران
سردبیر
دکتر محمدحسین عباسپورفرد
وضعیت
فعال
شیوه داوری  دو سر کور
نوع مجوز
License (CC BY 4.0)
شناساگر مقالات DOI & DOR

تاریخچه نشریه

نشریه علمی ماشین های کشاورزی در سال 1389 توسط دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری انجمن مهندسان مکانیک ایران راه‌اندازی شد. این نشریه از فروردین ماه سال 1390 به‌صورت دوفصنامه  و از ابتدای سال 1401، به‌صورت فصلنامه منتشر می‌شود.

هزینه‌ها

هیچ هزینه‌ای برای ارسال، بررسی و چاپ مقالات لاتین دریافت نمی‌شود. اما نویسندگان مقالاتی که به زبان فارسی نوشته شده‌اند درصورت پذیرش مقاله، باید مبلغ دو میلیون ریال بابت تامین بخش از هزینه‌های ویراستاری و چاپ، به حساب معاونت پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد واریز نمایند.

سیاست تخفیف هزینه چاپ مقالات

هیچ هزینه‌ای جهت ارسال، بررسی و چاپ مقالاتی که به زبان لاتین نوشته و به این نشریه ارسال شوند، دریافت نمی‌شود.  

سیاست دسترسی آزاد

نشریه ماشین های کشاورزی، یک نشریه با دسترسی آزاد است بدین معنی که تمام محتوای نشریه به‌صورت رایگان در اختیار کاربران و موسسات آن‌ها قرار دارد و کاربران مجاز به دانلود، کپی، توزیع، چاپ، جستجو یا پیوند به متون کامل مقالات در این نشریه بدون اجازه قبلی از ناشر یا نویسنده هستند.

مجوز کپی رایت

نشریه ماشین های کشاورزی، به‌عنوان یک نشریه با دسترسی آزاد، از مجوز بین‌المللی «Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0)»  پیروی می‌کند.

طبق این مجوز شما اجازه دارید:

به اشتراک بگذارید: نسخه‌برداری کنید و مواد در هر رسانه یا قالب را توزیع کنید.

مطابقت دهید: ترکیب کنید، تغییر دهید و بر اساس مواد بسازید برای هر قصدی حتی تجاری

تحت این شرایط:

ارجاع: شما باید اعتبار مناسب ببخشید، یک پیوند به پروانه ارائه کنید و اگر تغییری صورت گرفته‌است به آن اشاره کنید. شما می‌توانید این کار را به هر شیوه معقول انجام دهید، اما نه به هر روش که نشان دهد پروانه‌دهنده شما یا استفاده‌تان را تأیید می‌کند. 

هیچ محدودیت اضافه‌ای: شما نمی‌توانید شرایط قانونی یا اقدامات فنی که به‌طور قانونی دیگران را از انجام هر کار اجازه‌های پروانه محدود می‌کند اعمال کنید.


سیستم مشابهت‌یاب

نشریه ماشین‌های کشاورزی به‌منظور جلوگیری از سرقت علمی، متن‌های فارسی را با استفاده از سامانه مشابه‌یاب متون علمی همیاب و متن‌های لاتین (مقالات انگلیسی و چکیده مبسوط انگلیسی مقالات فارسی) را با استفاده از سامانه iThenticate مشابهت‌یابی می‌کند. همه مقالات قبل از ارسال به داوری مشابهت‌یابی می‌شوند و چنانچه درصد تشابه بیشتر از 20 درصد باشد، مقاله از روند بررسی خارج خواهد شد.

بیانیه محرمانگی

نام‌ها و آدرس‌ ایمیل‌های وارد شده در سایت نشریه، منحصراً برای اهداف نشریه استفاده می‌شود و برای قسمت‌های دیگر قابل دسترسی نیست و در دسترس هیچ شخص و یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.

سیاست‌های حفظ دیجیتال مقالات

آرشیو وب‌سایت نشریه

تمام محتوای الکترونیکی (وب‌سایت، مقالات و ...) به دو روش آرشیو می‌شوند: نسخه پی‌دی‌اف تمام مقالات در وب‌سایت نشریه به‌صورت آنلاین و در دسترس خوانندگان است. در حالی‌که یک کپی از همان محتوا در سرور دیگری به‌عنوان پشتیبان نگهداری می‌شود. درصورت بروز مشکل در وب‌سایت نشریه و از بین رفتن اطلاعات مقالات، هریک از مقالات در فاصله زمانی کمتر از 36-24 ساعت مجددا از سرور پشتیبان، به‌صورت آنلاین در وب‌سایت نشریه منتشر خواهد شد.

پایگاه‌های نمایه‌کننده

اطلاعات اصلی و چکیده مقالات منتشر شده در نشریه ماشین های کشاورزی، در چندین پایگاه نمایه‌سازی می‌شوند. همچنین علاوه بر اطلاعات اصلی، نسخه پی‌دی‌اف تمام مقالات، در "پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)" و نیز "سامانه نشریات علمی ایران" آرشیو می‌شود.

بایگانی شخصی

کلیه نویسندگان می‌توانند مقالات خود را بلافاصله پس از انتشار در وب‌سایت نشریه، در سیستم شخصی یا وب‌سایت موسسه خود آرشیو کنند.